תיעוד הנצחות חללי טרור פרוייקט לזכרו של אסף (בלונדי) צור הי"ד ארץ זוכרת יושביה
לאתר ההנצחה לזכרו של אסף צור (בלונדי)

לזכר קרבנות טרור בלונדון


אתר ההנצחה לקרבנות פיגועי הטרור בלונדון ביולי 2005

 

Stainless steel pillars in Hyde Park mark a tribute to the July 7/7 victims. There are 52 pillars, one for each of the victims of the terror attacks. The memorial will was formally unveiled on Tuesday, the fourth anniversary on 7/7/2009

 

 

 

מתוך כתבה שהופיעה באתר NRG (לחץ כאן לכתבה)

 

יורש העצר הבריטי, רה"מ ובכירים נוספים השתתפו בטקס לציון 4 שנים לפיגועי הטרור בתחבורה הציבורית וחנכו אנדרטה בהייד פארק 
ב-  7/7/2009 נחנכה אנדרטה חדשה לזכר קורבנות מתקפת הטרור בתחבורה הציבורית של לונדון, בדיוק ארבע שנים לאחר ש-52 בני אדם נהרגו כאשר ארבעה מחבלים מתאבדים התפוצצו בשלוש רכבות תחתיות ובאוטובוס.
הנסיך צ'רלס ורעייתו, ראש הממשלה גורדון בראון, חברי פרלמנט בכירים, אישי ציבור, ניצולים ובני משפחות של ההרוגים הגיעו לטקס המרכזי שנערך בהייד פארק. שמותיהם של 52 הקורבנות הוקראו לפני שהנוכחים עמדו דקת דומיה.
יורש העצר הבריטי ורעייתו הביעו את "הצער והיגון על הסטייה המזעזעת של המצפון האנושי אשר הובילה לקטל אכזרי וחסר דעת". מיד לאחר מכן הניחו הנסיך ואשתו זר, בעוד המשפחות הניחו ורדים לבנות ואדומות המייצגות אהבה ושלום.
האנדרטה החדשה, שהוקמה בעלות של מיליון פאונד, מוצבת בפינה הצפון מזרחית של הייד פארק, קרוב לפארק ליין. היא כוללת 52 מוטות שנישאים לגובה של 3.5 מטרים, המחולקים לארבע זירות לפי מיקום הפיגועים, ועל כל אחד מהמוטות יש לוח עם שמו של אחד ההרוגים.
קן ליווינגסטון, שעמד בראש העיר בזמן הפיגועים, שיבח את העיצוב. "אני חושב שהוא פשוט נכון. בדרך כלל קשה לעשות משהו כזה ולהגיע למשהו נכון", אמר.