תיעוד הנצחות חללי טרור פרוייקט לזכרו של אסף (בלונדי) צור הי"ד ארץ זוכרת יושביה
לאתר ההנצחה לזכרו של אסף צור (בלונדי)
« להנצחה הקודמת   |   חזרה לדף הקודם   |   להנצחה הבאה »
11/09/2001

פארק בשכונת יפה נוף

מקום פיגוע:

ניו יורק מגדלי התאומים

יישוב הנצחה:

נס ציונה

איזור הנצחה:

אזור המרכז

סוג הנצחה:

גינה / פארק

הנח פרח על ההנצחה » קישור למפה

בבוקר האחד עשר בספטמבר 2001 התנגשו שני מטוסים אשר נחטפו על ידי מחבלי אל קעידה במגדלי התאומים בעיר ניו יורק. מגדלי התאומים או בשמם הרשמי מרכז הסחר העולמי קרסו.
בפיגוע נהרגו קרוב לשלושת אלפים אנשים אשר היו בדרכם לעבודה במגדלים או שכבר היו במשרדיהם במגדלים. בין ההרוגים היו ארבעה ישראלים, חלקם שהיו במשרדים במגדלים וחלקם שהיו במטוסים החטופים.
הארבעה הם אלונה אברהם, דני לוין, שי לוינהר, וחגי שפי זכרונם לברכה - ה' ייקום דמם.

אלונה אברהם עלמה צעירה ומוכשרת, ילידת אשדוד, בוגרת במינהל תעשייתי ומוסמכת למנהל עסקים, נסעה לתומה לטיול ראשון בארה"ב. בדרכה מבוסטון ללוס אנג'לס מצאה את מותה במטוס שהתנגש במגדל הדרומי של מגדלי התאומים.

דני לוין בן ה-32, עילוי, בוגר MIT , ממייסדי חברת היי טק "אקאמאי". מצא את מותו במטוס שהתנגש במגדל הצפוני של מגדלי התאומים.

שי לוינהר בן ה- 29 – אף הוא עילוי, שעבד בקומה 103 של מגדל התאומים הצפוני, בחברת קנטור פיצ'ג'רלד והשאיר אחריו את רעייתו ואת בתו כיום בת שש.

חגי שפי בן 34 היה המנהל הכללי של חברת הי טק גולדטיר אותה הקים.

בבוקר האחד עשר בספטמבר הוזמן חגי להרצות בכנס מנהלי בנקים בקומה 106 של המגדל הצפוני אשר נפגע ראשון.

לאחר הפגיעה, בטרם קרס המגדל, טלפן לסיגל רעייתו, תיאר בפניה בקור רוח את המגדל האפוף בלהבות ובעשן, ציין שאינו רואה סיכוי לצאת בחיים מהמצב אליו נקלע, וסיים בדברי פרידה ממנה וממשפחתו.

בנס ציונה, בשכונה חדשה, יפה נוף הוקדש פארק גדול לזכרם של חללי פיגוע התאומים ולזכרו של חגי שפי. הפארק נחנך בשלושים בנובמבר 2001 על ידי ראש העיר ונספח התרבות של השגרירות האמריקאית.


התמונה באדיבות משפחת שפי מופיעה גם באתר לזכרו ,לחצו כאן למעבר לאתר לזכר חגי שפי.