תיעוד הנצחות חללי טרור פרוייקט לזכרו של אסף (בלונדי) צור הי"ד ארץ זוכרת יושביה
לאתר ההנצחה לזכרו של אסף צור (בלונדי)
« להנצחה הקודמת   |   חזרה לדף הקודם   |   להנצחה הבאה »
22/12/1954

בית כנסת בשד' בן גוריון

מקום פיגוע:

כפר חב"ד

יישוב הנצחה:

חיפה

איזור הנצחה:

אזור חיפה

סוג הנצחה:

בית ע"ש

הנח פרח על ההנצחה » קישור למפה


בשדרות בן גוריון בחיפה הוקם לאחרונה מרכז חב"ד חדש. לכתבה המלאה יש להקליק פה.
הרב בועז קלי, מנהל המקום, מספר לחב"ד אינפו: "בית הכנסת 'נצח ישראל' שוכן בבית טמפלרי יפיפה במושבה הגרמנית בחיפה והוא נקרא על שם ר' ישראל דוברוסקין הי"ד ז"ל שנרצח ע"י ערבים פדאיונים בכפר חב"ד בעשרים ושניים לדצמבר 1954. בתקופה האחרונה שוקק בית הכנסת בפעילות כמרכז לסטודנטים עולים חדשים ע"י ר' משה ואשתו שרה פרס - עולים חדשים מפורטוגל וצרפת.
בחודשים הקרובים אמורה היתה הקומה שמעל בית הכנסת להיות מושכרת לנו, למען הרחבת הפעילות וכמרכז שבע מצוות בני נח העולמי.
עמותת ערבים שפועלת באזור שמעו על היוזמה והציעו לבעלת הקומה סכום של 2,100,000 ש"ח - מחיר שהוא גבוה ביחס לנכסים אחרים בסביבה, לעמותה קשרים וכספים מהאיחוד האירופי על כן לא חסר להם כסף וקנייתם היא בעלת אופי פוליטי".
בעלת הנכס פנתה לקלי והציעה לו לקנות את הקומה במקום הערבים, בכיוון שהיא לא חשה בנוח מכך שנוכרים יתגוררו ויפעלו מעל בית-הכנסת.
"אנו קוראים לחסידי חב"ד לעזור לנו להציל את קומת בית הכנסת מידי הערבים, לעזור לנו לקנות את הקומה בסכום של 500,000 $. אם בעזרה תרומות לבית הכנסת כדי שיוכלו לקנות את הקומה. או כהשקעה כספית בנכס בארץ ישראל שיוכל לעמוד להשכרה. בימים אלו רלוונטי הפסוק 'ארץ אשר עיני ה' בה מראשית השנה ועד אחרית השנה'. באו נציל את הבניין מידי הערבים ונרחיב את פעילותו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א".
בית הכנסת נצח ישראל שוכן במקום תירותי יפיפה, צופה אל הים, ובקרוב אמורים להתחיל בבנית מלון של 150 חדרים מול בית הכנסת.

מונצחים: